Sponsor ons met :

Logo Scouting Hellevoetsluis liggend

Door Helinium gebouwde Lelievlet door Scouting ingewijd

Vrijdag 19 juni werd als start van het Loggerfesival in Vlaardingen een roeiwedstrijd georganiseerd in de buitenhaven van Vlaardingen. Alle Lelievletten die door middelbare scholen tijdens het project Vletten op de Maas voor Scoutinggroepen zijn gebouwd deden mee aan de race. Ook de Zaaghaai, de nieuwe aanwinst van Scouting Hellevoetsluis, die werd gebouwd door leerlingen van Scholengemeenschap Helinium, deed mee met de wedstrijd en werd, niet onverdienstelijk, tweede in de eindstrijd.

{gallery}09loggerfestival{/gallery}

De bouw van de vlet werd mogelijk gemaakt door IRO, de brancheorganisatie voor toeleveranciers in de olie- en gasindustrie. Deze organisatie is aangesloten bij Nederland Maritiem Land die het Vlettenproject ieder jaar organiseert. Zonder sponsoring zou het voor Scouting niet mogelijk zijn een dergelijke vlet aan te schaffen. Scouting is een vereniging van vrijwilligers, de contributie is laag en een vlet kost veel. Een speciaal bedankje gaat naar Heliniumdocent Willem Broekhuizen die het project vanuit de school begeleidde en naar Bram, de leerling die, toen alle andere leerlingen al gestopt waren in verband met naderende examens, nog uren aan de vlet doorwerkte. Het aflassen van de vlet gebeurde bij het bedrijf Weldtech van Jurgen Prinsen, vader van twee Scouts. Tot slot sponsorde Brabant Mobiel het stralen en spuiten van de vlet, waardoor nog net op tijd in volle glorie met de roeiwedstrijd kon worden meegedaan. De inzet van de roeiers was top, jammer genoeg dreef de boot van één van de concurrenten vlak voor het begin van de eindstrijd zover naar de Zaaghaai toe dat toen het startschot klonk de roeispanen van de roeiers in elkaar haakten. Een derde vlet, niet gehinderd, zag zijn kans schoon en kwam als eerste over de finish. De Zaaghaai roeide zich toch nog naar een mooie tweede plaats. 

 

Deel dit bericht

Share on facebook